WIERZYMY, ŻE INTELIGENTNIE SKONSTRUOWANA ODZIEŻ SPORTOWA MOŻE WSPOMAGAĆ SPORTOWCA W BYCIU SZYBSZYM, CZYNIĆ TRENING BARDZIEJ KOMFORTOWYM, A OSTATECZNIE UMOŻLIWIĆ OSIĄGANIE LEPSZYCH WYNIKÓW.
Ludzkie ciało jest najbardziej zadziwiającą maszyną. Potrafi przejechać 120 km zasilane jedynie batonikiem. Wspina się w górach z deficytem tlenowym. Bez względu na ból, potrafi przebiec maraton bez przystanku. Jednak pogoda nie zawsze jest skłonna do współpracy. Szczerze mówiąc, zbytnio nas to nie obchodzi. W technologii Run/Ride 365 produkujemy zaawansowane produkty, które sprawdzają się w każdej sytuacji, niezależnie od warunków atmosferycznych. Utrzymują one użytkownika w cieple i bez nadmiernej wilgoci, gdy natura zdecyduje się na burzę, śnieg i chłód albo palące słońce. W zależności od temperatury odzież z technologią PI Barrier może być noszona na odzieży z technologią PI Transfer, PI Thermal lub PI Softshell.
Tkaniny PI TRANSFER używają aktywnego transferu wilgoci do odprowadzenia wilgoci z ciała, co w wydatny sposób wpływa na komfort podczas wysiłku fizycznego. Nawet po latach eksploatacji odzież zachowuje swoje właściwości. Tkaniny z technologią PI Transfer zalecane są jako pierwsza warstwa odzieży podczas wysiłku fizycznego, niezależnie od temperatury. Zapewniają suchość i ciepło, a w gorące dni dodatkowo chłodzą.Podczas wysiłku przy niskich temperaturach, krytyczne są dwa czynniki: zatrzymywanie ciepłego powietrza blisko ciała oraz szybkie usuwanie potu. Tkaniny PI Thermal scalają technologię aktywnego odprowadzania wilgoci z optymalną regulacją termiczną. Specjalna warstwa polaru zatrzymuje ciepłe powietrze podczas gdy pot odprowadzany jest na zewnątrz.Wiatr jest wrogiem każdego sportowca trenującego na świeżym powietrzu. Odzież z technologią PI Softshell chroni przed chłodną bryzą, przenosząc jednocześnie pot na zewnątrz tkaniny. Odzież PI Softshell posiada wodoodporną, wiatroszczelną i oddychającą membranę, co w połączeniu z miękką powierzchnią dzianiny i lekkim podkładem daje użytkownikowi najwyższą swobodę ruchu i komfort termiczny.Technologicznie zaawansowana odzież PI Barrier to znakomita „oddychalność” i rozciągliwość tkaniny aż w 4 kierunkach. PI Barrier powstrzymuje negatywny wpływ złej pogody na biegacza lub rowerzystę, zapewniając jednocześnie odprowadzanie potu na zewnątrz tkaniny.

NIE PRODUKUJEMY UBRAŃ PO TO, BY WYGLĄDAŁY DOBRZE NA WIESZAKACH.


W naszym świecie, człowiek jest w ciągłym ruchu... Takie działanie różni się diametralnie od stania, siedzenia przed komputerem, czy wylegiwania się na kanapie. Świadomość tej różnicy jest podstawą naszej filozofii 1:1 wynikającej wprost z motoryki i anatomii ludzkiego ciała. Filozofia 1:1 pozwala perfekcyjnie zgrać ciało ze strojem. Przejście z podeszwy do wkładki, z wkładki do wykończenia i z wykończenia do skarpety tworzy zestrojony system nakładających się warstw. Grubość i gęstość wkładki dopasowana jest do cech anatomicznych człowieka. Nigdy nie używamy szwów tam, gdzie nie są absolutnie niezbędne. Nawet różnica długości przodu i tyłu koszulki wyliczona jest co do milimetra. Dlatego każdy produkt Pearl Izumi jest idealnie dopasowany. Harmonia ciała i sprzętu jest podstawą wszystkiego, co tworzymy.


JEST KILKA MIEJSC W KTÓRYCH NIE CHCEMY ZAZNACZAĆ NASZEJ OBECNOŚCI


Nasi projektanci podjęli wyzwanie stworzenia od podstaw najlepszej na świecie wkładki spodenek. Musieliśmy zrozumieć, w którym miejscu kolarze potrzebują wsparcia kości miednicy, a gdzie należy usunąć każdy gram zbędnego materiału. Mapowanie nacisku ujawniło kształt litery V, na który oddziałuje mocny nacisk, niezależnie od rodzaju używanego siodełka. Konstruując wkładkę 1:1 PRO zastosowaliśmy piankę o wysokiej gęstości w obszarach największego nacisku i wyeliminowaliśmy szwy i krawędzie, które mogą powodować podrażnienia, a na dłuższej trasie nawet ból.


KAŻDY SZEW, KAŻDY DODATKOWY GRAM I KAŻDY DETAL MUSZĄ BYĆ W PEŁNI UZASADNIONE


Krótko mówiąc - nie ma czegoś takiego jak standardowa stopa. Zaawansowane obuwie biegowe lub kolarskie musi być w jak największym stopniu dopasowane do stopy, eliminować nachylenia i dostosowywać się do różnych kształtów. Nasze rewolucyjne bezszwowe cholewki 1:1 z adaptacyjnym dopasowaniem są idealnym rozwiązaniem dla każdego biegacza. But przypomina w zakładaniu pantofel, lecz przylega do stopy i trzyma się jej mocno podczas naciskania na pedały.


BUTY DO ROWERÓW GÓRSKICH, KTÓRE NAGINAJĄ WSZYSTKIE ZASADY


Inne firmy zmuszają do wyboru między skutecznym butem do jazdy na rowerze górskim, a butem który nadaje się do chodzenia. Jednak każdy kolarz górski musi czasami wspinać się na głazy lub przechodzić przez strumień. Przeanalizowaliśmy ruchy kolarzy górskich, aby dowiedzieć się, na ile sztywna płytka ze stali węglowej naprawdę zwiększa efektywność pedałowania. Poprzez stopniowe zmniejszenie rozmiaru tej płytki, zidentyfikowaliśmy odcinki krytyczne dla sztywności. Ta wiedza pozwala nam na umieszczenie w bucie elastycznych fragmentów, które zwiększają komfort po zejściu z roweru, bez wpływu na wydajność pedałowania.


TY NIE WIDZISZ WIATRU, WIATR NIE WIDZI CIEBIE


Nasze opatentowane rozwiązanie „Speed Sleeve” (Szybki rękaw) powoduje płynny przepływ powietrza nad ramieniem kolarza, zwiększając aerodynamikę i komfort jazdy w agresywnej pozycji rowerowej. Tkanina P.R.O. Transfer Aero przyspiesza przepływ powietrza, zmniejszając opór o 8% przy prędkości 48 km/h, czyli bardziej niż zestaw profesjonalnych kół za 10 000 złotych. Uważamy, że jest to całkiem dobra inwestycja.

Jesteśmy dumni z tego, że Pearl Izumi jest pionierem w zakresie widoczności i bezpieczeństwa kolarzy. Nasza opatentowana technologia BioViz™ to m.in. standardy widoczności, które musi spełniać każdy nasz produkt. Stanowią one, że koszulka, spodenki czy jakikolwiek inny element odzieży kolarskiej Pearl Izumi musi być widoczny minimum ze 100 metrów. To minimalny dystans potrzebny kierowcy samochodu jadącego z prędkością 100 km/h na skuteczną reakcję (np. wyprzedzanie) względem kolarza jadącego z prędkością 25 km/h.

Zobacz film opowiadający o BioViz™